Tänään 3.12. nimipäivää viettävät Vellamo, Meri ja Urda
(SVK:n tiedotteita, tuloksia, raportteja, piirin tiedotteita ym. Päivitetty 30.11. -20 )
Toimikunnat:


Keskustelufoorumi





Kilpailukalenteri

Kilpailukalenterista löytyvät Piirinmestaruuskilpailujen kilpailupaikat, ajankohdat sekä useimmiten myös kyseisten kilpailujen järjestäjäseurat. Lisäksi merkittävimpien SM-kilpailujen yhteys- ja ilmoittautumistiedot.

Tiedoksi kilpailujen järjestäjille. Mikäli haluatte kilpailujenne tulokset näkyviin tulossivulle, ne tulee lähettää sähköpostilla osoitteeseen ilkka(a)lsvk.fi

Myös mahdolliset ilmoittautumiskaavakkeet sekä kilpailukutsut tulee lähettää sähköisessä muodossa samaan osoitteeseen.
Toivomme kilpailujen järjestäjien ottavan edellä mainitut seikat huomioon, koska muussa muodossa lähettämänne materiaali saattaa näkyä myöhässä.

Mikäli sähköpostin vastaanottaja muuttuu, asiasta ilmoitetaan tällä sivulla. Siihen asti pyydämme käyttämään yo. osoitetta kilpailuilmoitustenne ja tuloksien julkaisemiseksi piirin nettisivulla.

KILPAILUKALENTERI 2021



La 6.2. – Su 7.2. MM-MORRI, Liettua

Su 14.2. PM-PILKKI
Kilpailupaikka: Hirsjärvi, Järvikulmantie 330,Salo
Kilpailuaika: Klo 10 – 14
Sarjat: Sarjat ja säännöt kilpailukutsussa
Kilpailukala: Ahven
Järjestäjä: Kiskon Kalakerho
Yhteyshenkilö: Tapio Suikkanen, p. 0400 151 379

La 20.2. SM-PILKIN esikisa
Kilpailupaikka: Kallavesi, Kuopio

La 6.3. SM-PILKKI
Kilpailupaikka: Sorsansalo, Kuopio

Su 7.3. SM-KIISKIPILKKI
Kilpailupaikka: Rantasalmi

Su 7.3. YLEINEN PILKKIKILPAILU
Satakunnan PM-kisa, (Kunkkukisa)
Kilpailupaikka: Kristalliranta, Säkylä
Kilpailuaika: Klo 10 – 14
Sarjat: Miehet, miesvet., naiset, nuoret alle 19 v.
Kilpailukala: Ahven
Järjestäjä: Huittisten Kalakerho
Muut tiedot: Jäälle lähtö klo 9.45, paluu ½ h
Yhteyshenkilö: Matti Ala-Juusela p. 0400 182 747

La 13.3. PM-PILKKI, Ruotsi

La 20.3. SM-MORMUSKOINTI
Kilpailupaikka: Räyringinjärvi, Veteli

La 27.3. SM-SÄRKIPILKKI
Kilpailupaikka: Keitele, Viitasaari

Pe 2.4. – La 3.4. MM-MORRIKARSINTA
Kilpailupaikka: Keski-Suomi

La 17.4. SM-RAUTUPILKKI (alustava)
Kilpailupaikka: Tuulispääjärvi

Su 18.4. SM-LOHIPILKKI (alustava)
Kilpailupaikka: Ahvenlampi, Luosto

Su 2.5. Perhokalastuksen SM-karsintakilpailu
Kilpailupaikka: Ruotsinpyhtää, Kukuljärvi (vene)

La 8.5. Perhokalastuksen SM-karsintakilpailu
Kilpailupaikka: Teijo Matildanjärvi (vene)

Su 9.5. Perhokalastuksen SM-karsintakilpailu
Kilpailupaikka; Ylöjärvi, Julkujärvi

To 13.5. Perhokalastuksen SM-karsintakilpailu
Kilpailupaikka: Virrat Yläinen Toriseva

La 15.5. Perhokalastuksen SM -karsintakilpailu
Kilpailupaikka: Vekaranjärvi, Risulampi

La 15.5. Perhokalastuksen SM-karsintakilpailu
Kilpailupaikka: Vaajakoski, Liekkilampi

Su 16.5. Perhokalastuksen SM-karsintakilpailu
Kilpailupaikka: Vekaranjärvi, Ahvenlampi (vene)

Su 16.5. Perhokalastuksen SM-karsintakilpailu
Kilpailupaikka: Keuruu, Valkeisjärvi (vene)

La 22.5. Perhokalastuksen SM-karsintakilpailu
Kilpailupaikka: Oulu, Mustalampi

La 22.5. Perhokalastuksen SM-karsintakilpailu
Kilpailupaikka: Lieto, Nautelankoski

La 22 – Su 23.5. ONKIMAAJOUKKUEIDEN LOPPUKARSINTA 1/2
Kilpailupaikka: Saimaan kanava

La 29.5. Perhokalastuksen SM-karsintakilpailu
Kilpailupaikka: Ylöjärvi, Julkujärvi (kellurengas)

Su 30.5. PM-KESÄONKI
Kilpailupaikka: Salonjoki, Satamakatu
Kilpailuaika: Klo 10 -14
Sarjat: Säännöt ja sarjat kilpailukutsussa
Järjestäjä: Kiskon Kalakerho
Yhteyshenkilö: Tapio Suikkanen, p. 0400 151 379


La 5.6. Perhokalastuksen SM-karsintakilpailu
Kilpailupaikka: Kaustinen, Perhonjoki

La 5.6. Perhokalastuksen SM-karsintakilpailu
Kilpailupaikka: Espoo, Vantaanjoki

La 5.6. – Su. 6.6. Mastersien MM-onki Slovenia

La 5.6. – Su 6.6. Veteraanien MM-onki, Slovenia

Su 6.6. Pehokalastuksen SM-karsintakilpailu
Kilpailupaikka: Karkkila, Karjaanjoki

La 12.6. PM-HEITTO
Kilpailupaikka: Teijon kyläranta, Kyläsepänkuja
Kilpailuaika: Klo 10 – 16
Sarjat: 2-henkilön joukkue
Kilpailukala: Hauki, Ahven, Kuha
Järjestäjä: Salon Urheilukalastajat
Yhteyshenkilö: Raimo Vienonen, p. 040 550 4601

Pe 18.6. – Su 20.6. VIEHEKALASTUKSEN SM
Kilpailupaikka: Puruvesi

La 19.6. Perhokalastuksen SM-karsintakilpailu
Kilpailupaikka: Iijoki, Kipinänkoski

Su 20.6. Perhokalastuksen SM-karsintakilpailu
Kilpailupaikka: Virrat, Koskelankoski

La 26.6. – Su 27.6. Seurajoukkueiden MM-kilpaonki
Serbia

La 3.7. Perhokalastuksen SM-karsintakilpailu
Kilpailupaikka: Muurame, Muuramenjoki

La 3.7. Perhokalastuksen SM-kasintakilpailu
Kilpailupaikka: Vekaranjärvi, Ahvenlampi (kellurengas)

La 3.7. SM-HEITTOUISTELU
Kilpailupaikka: Oravainen

Su 4.7. Perhokalastuksen SM-karsintakilpailu
Kilpailupaikka: Utajärvi, Valkeisjärvi (vene)

Su 4.7. SVK:n MESTARUUSVETOUISTELU
Kilpailupaikka: Oravainen

Ma 5.7. – Su 11.7. NAISTEN MM-PERHO
Kilpailupaikka: Norja

Ma 5.7. – Su 11.7. EM-PERHOKALASTUS
Kilpailupaikka: Norja

La 10.7. SM-SOUTU-UISTELU
Kilpailupaikka: Kilpijärvi, P-Savo

La 10.7. – Su 11.7. SM-Perho JOUKKUEKILPAILU
Kilpailupaikka: Kaustinen, Perhojoki

La 10.7. – Su 11.7. SM-KILPAONKI
Paikka vielä auki

La 24.7. SM-Perho KELLUNTARENGAS
Kilpailupaikka: Isojoki, Kangasjärvi

La 24.7. – Su 25.7. EM-Kilpaonki, Portugali

La 31.7. – Su 1.8. SM-Perho (finaali)
Kilpailupaikka: Taivalkoski, Iijoki Kostonjoki

La 7.8. – Su 8.8. Nuorten MM-onki, Unkari


La 7.8. SM-ONKI (alustava)
Kilpailupaikka: Kalajärvi, Peräseinäjoki

La 7.8. NUORTEN SM-Perho
Kilpailupaikka: Muurame, Muuramenjoki


Ti 10.8. –Ti 17.8. MM-PERHOKALASTUS
(SM-perhonsidonta MM-perhon yhteydessä)
Kilpailupaikka: Kuusamo, Suomi

La 14.8. SM-VENEONKI
Kilpailupaikka: Piipsjärvi, P-Pohjanmaa

La 28.8. – Su 29.8. NUORTEN SM-toimintakilpailu
Kilpailupaikka: Isosaari, Alavus

La 28.8. – Su 29.8. SM-Perho, naiset
Kilpailupaikka: Vekaranjärvi Risulampi ja Ahvenlampi

La 28.8. Su 29.8. SM-Perho, Masters
Kilpailupaikka: Vekaranjärvi Risulampi ja Ahvenlampi

PM-VETOUISTELUKISA
Järjestäjä: Vammalan Urheilukalastajat
Uistelujaosto
Muut tiedot: Syyskuun viikonvaihde
Yhteyshenkilö: Kimmo Rintala, p. 0500 847 248
kts.tarkemmin, www.majavacup.fi

Su 19.9. SM-LAITURI
Kilpailupaikka: Salo, Mathildedal, Ruukinrannantie 4
Kilpailuaika: Klo 10 – 12, klo 13 – 15
Sarjat: Sarjat ja säännöt kilpailukutsussa
Järjestäjä: LSVK piiri
Yhteyshenkilö: Jarmo Niitynperä, p. 040 542 7057

La 25.9. – Su 26.9. ONKIMAAJOUKKUEIDEN LOPPUKARSINTA 2/2
Kilpailupaikka: Kyläsaari/Arabianranta

Su 3.10. PM-LAITURI
Kilpailupaikka: Hahdenniemi, Raisio
Kilpailuaika: Klo 10 – 12, klo 13-15
Sarjat: Sarjat ja säännöt kilpailukutsussa
Järjestäjä: Killin Kalakerho
Yhteyshenkilö: Jarmo Niitynperä, p. 040 542 7057







Piirin tiedottaja
Ilkka Lehtinen
© 2007 Lounais-Suomen vapaa-ajankalastajapiiri ry