Tänään 26.9. nimipäivää viettävät Kuisma ja Finn
(SVK:n tiedotteita, tuloksia, raportteja, piirin tiedotteita ym. Päivitetty 25.09. -17 )
Toimikunnat:


Keskustelufoorumi





2011

| 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 |


KILPAILUKALENTERI 2011


Su 20.2. SM-PILKIN ESIKISA, LAPPAJÄRVI



Su 20.2. PM-PILKKI, Kisko, Iso-Kiskojärvi

Lataa tästä Pm-pilkin henkilökohtaiset tulokset
Lataa tästä Pm-pilkin joukkuekilpailun tulokset

Su 6.3. SM-MORMUSKOINTI

Lataa tästä SM-morrin miesten sarjojen tulokset
Lataa tästä SM-morrin naisten sarjojen tulokset
Lataa tästä SM-morrin nuorten sarjojen tulokset
Lataa tästä SM-morrin "poimitut" tulokset

La – Su 12. – 13.3. MM-MORRIN LOPPUKARSINNAT

vuodelle 2012

Su 20.3. SM-PILKKI, LAPPAJÄRVI

Lataa tästä SM-pilkin "poimitut" tulokset
Lataa tästä SM-pilkin "poimitut" joukkuetulokset

La 26.3. PILKKIMAAJOUKKUEIDEN
LOPPUKARSINTA



Su 27.3. SM-LOHIPILKKI, VALKEAKOSKI



La 16.4. SM-RAUTUPILKKI, INARI

Tuulispääjärvi

La 23.4. SM-KIISKIPILKKI, KUUSAMO

Lataa tästä SM-kiiskipilkin ilmoittautumiskaavake

Su 29.5. YLEINEN KESÄONKIKISA
(OSSIN KISA). SM-karsinta 1.

Lataa tästä SM-onkikarsinnan tulokset

La 11.6. PM-HEITTOKALASTUS



La – Su 11. -12.6. NUORTEN SM-PERHOKALASTUSKILPAILU

Muuramenjoki, Muurame

Su 12.6. PM-KESÄONKI SM-karsinta 2

Parainen, Kalkkitie, Snäckvik
Lataa tästä Pm-kesäongen tulokset


La- Su 2-3.7. SM-KELLUNTARENGAS

Kangasjärvi, Isojoki

La-Su 9.-10.7 KALANEUVOS KUHA-UISTELU, Piirin vetouistelumestaruuskilpailu

Sastamala, Ellivuori, Rauta- ja Kulovesi

La 16.7. SM-SOUTU-UISTELU

Poroselkä, Iisalmi

La-Su 16.-17.7. SM-KILPAONKI

Kalajärvi, Seinäjoki

La – Su 23.-24.7. SM-HEITTOUISTELU JA SVK:n MESTARUUSVETOUISTELU

Vesijärvi, Vääksy

Su 31.7. SM-KESÄONKI

Saimaan kanava, Lappeenranta
Lataa tästä SM-kesäongen "poimitut" piirin edustajien sijoitukset

Su 14.8. ONKIMAAJOUKKUEIDEN LOPPU-
KARSINTA 1/2

Loimijoki, Huittinen

Su 21.8. PM-KILPAONKI

Loimijoki, Toukola
Lataa tästä Pm-kilpaongen tulokset

La – Su 27.-28.8. NUORTEN SM-TOIMINTAKILPAILU

Pohjanmaa

SM-VENEONKI

ajankohta ja paikka avoin

La – Su 3.-4.9. PERHOKALASTUKSEN SM-FINAALI

Kuopio, Äyskoski ja Iso-Valkeinen

Pe 16.9. Epävir. MM-TUULASTUS

Saimaan Syyspohjanlahti, Ruokolahti

La 17.9. SM-TUULASTUS

Saimaan Syyspohjalahti, Ruokolahti

Su 18.9. SM-LAITURIPILKKI

Lohja
Lataa tästä SM-laituripilkin "poimitut" piirin edustajien tulokset

La –Su 24.-25.9. ONKIMAAJOUKKUEIDEN LOPPUKARSINTA 2/2

Lempäälän kanava

La –Su 24.-25.9. PERHOKALASTUKSEN SM-JOUKKUEKISA

Pomarkku, Kynäsjoki

Su 25.9. PM-LAITURIPILKKI

Hahdeniemi, Raisio
Lataa tästä Pm-laituripilkin tulokset

To 6.10. PM-TIETOKILPAILU

Tulokset luettavissa sivulla Omat jutut.

La-Su 29.-30.10 PERHOKALASTUKSEN PIIRINMESTARUUSKILPAILU

Pomarkku Kynäsjoki
Lataa tästä Pm-perhokalastuksen tulokset

La – Su 5.-6.11. SM-PERHOSIDONTAKILPAILU

Tampere

La 3.12 SM-TIETOKILPAILU

Päivölän Kansanopisto, Tarttila
© 2007 Lounais-Suomen vapaa-ajankalastajapiiri ry